Kobieta i Sport

8 grudnia 2009

Anna Rogowska uhonorowana została przez Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet za „Największe osiągnięcia i emocje sportowe 2009″.

– Od pięciu lat, pod koniec każdego roku, wyróżniamy po trzy zawodniczki i drużynę. W tym roku zarząd uznał, że najwięcej emocji i wzruszeń dostarczyły kibicom mistrzynie świata: w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk, w skoku o tyczce Anna Rogowska i rzucie młotem Anita Włodarczyk. Natomiast jako zespół postanowiliśmy uhonorować Julię Michalską i Magdalenę Fularczyk, które w wioślarskiej dwójce podwójnej zdobyły złoty medal mistrzostw świata – poinformowała prezes PSSK Dorota Idzi.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek w Warszawie w Centrum Olimpijskim, podczas konferencji „Kobieta i Sport”, zorganizowanej z okazji 15-lecia PSSK.

-Stowarzyszenie powstało w 1994 roku z inicjatywy m.in. brązowej medalistki olimpijskiej w rzucie oszczepem berlińskich igrzysk 1936, zmarłej dwa lata temu Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej, profesor warszawskiej AWF Zofii Żukowskiej oraz Ireny Szewińskiej, od której w 2002 roku odebrałam pałeczkę kierowania tą organizacją – wspomniała Dorota Idzi.

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska