Anna „Osobowością Roku”

9 grudnia 2009

Niebieski dywan, błysk fleszy, medaliści MŚ w Berlinie i „pieszczący uszy żeńskiej części widowni” głos Mietka Szcześniaka. Tak w największym skrócie można opisać to, co działo się w Bydgoszczy podczas Gali „Laur Królowej Sportu”.

Podczas dorocznej Gali w miejscowej Operze Nova czuć atmosferę wielkiego święta. Gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkoatletyki, które pojawiają się tu na scenie można porównać do aktorów z przejęciem i całym sercem wykonujących swoje arie. To oni są tu najważniejsi, podobnie jak na stadionie, gdzie zdobywają medale i stają na podium. To tu, po raz kolejny, mogą się poczuć docenieni.

Najlepsi polscy lekkoatleci oraz szkoleniowcy przyjechali pod gmach okazałymi limuzynami, a weszli do niego po niebieskim dywanie. Nawiązywał barwą do bieżni bydgoskiego stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Taki też kolor ma nawierzchnia Stadionu Olimpijskiego w Berlinie, gdzie polscy lekkoatleci wywalczyli w sierpniu osiem medali MŚ.

Następnie wręczano nagrody w poszczególnych kategoriach. Wszyscy zastanawiali się, komu przypadnie statuetka w kategorii „trener roku”. Niektórzy obstawiali Czesława Cybulskiego, inni Jacka Torlińskiego. Ich podopieczne zdobyły w Berlinie złoto. Ale za solidną pracę w przekroju całego, równego sezonu nagrodę odebrał trener wicemistrza globu w pchnięciu kulą, Tomasza Majewskiego – Henryk Olszewski. – Jedną z cech dobrego szkoleniowca – oprócz wiedzy, doświadczenia, talentu umożliwiającego pełnienie tej roli – jest cierpliwość. Trener szkolący miotaczy musi być szczególnie cierpliwy – podkreślił laureat.

W kategorii „Zawodnik Roku” (stworzono wspólną kategorię – dla kobiet i mężczyzn) – faworytki były dwie: Anita Włodarczyk i Anna Rogowska. Ostatecznie nagroda przypadła tej pierwszej, która powoli wraca do treningów po operacji kostki. – Mimo tego pechowego zdarzenia podczas konkursu w Berlinie, kiedy doznałam kontuzji, skakać będę nadal. Bo ja lubię tańczyć i się bawić – zapewniła z uśmiechem, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do jej sukcesu.

Choć Ania Rogowska przy tej okazji nie wyszła na scenę, pojawiła się tam za to w pięknej kreacji i fryzurze przy okazji wręczania statuetki w kolejnej kategorii – „Osobowość Roku”. W Berlinie urzekła wszystkich swoją spontanicznością oraz ambicją i sportową zaciętością.

Sprawcą największej niespodzianki roku okrzyknięto Sylwestra Bednarka, młodzieżowego mistrza Europy i brązowego medalistę MŚ seniorów w skoku wzwyż. – Dla mnie występ w Berlinie też był ogromną niespodzianką, a teraz stoję na scenie i widzę wszystko od tej drugiej strony. To bardzo miłe uczucie – powiedział wyraźnie przejęty.

Laureaci  Lauru Królowej Sportu 2009:

Zawodnik Roku: Anita Włodarczyk

Zawodnik Roku – region: Marika Popowicz

Trener Roku: Henryk Olszewski

Trener Roku – region: Jacek Lewandowski

Niespodzianka Roku: Sylwester Bednarek

Niespodzianka Roku – region: Łukasz Masłowski

Osobowość Roku: Anna Rogowska

Sponsor Roku: Enea, PKN Orlen i Strauss Cafe Poland.

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska