Anna Rogowska żegna się z kibicami

26 czerwca 2015

Zapraszamy na lekkoatletyczne Grand Prix Sopotu – XVIII Memoriał Janusza Sidły.

Podczas zbliżającego się Memoriału im. Janusza Sidły w Sopocie Anna Rogowska oficjalnie pożegna się ze swoimi fanami. Po zakończeniu sportowej kariery, które najbardziej utytułowana polska tyczkarka ogłosiła w marcu, Anna Rogowska została ambasadorką programu ENERGA Athletic Cup. Sobotnie wydarzenie na Stadionie Leśnym będzie okazją do podziękowania tym, którzy przez lata dopingowali i wspierali mistrzynię świata i medalistkę olimpijską.

IMG_7575

27 czerwca na Stadionie Leśnym w Sopocie rozpocznie się XVIII Memoriał Janusza Sidły, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu pomorskich i ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. Do Trójmiasta przyjadą czołowi przedstawiciele tej dyscypliny z kraju oraz wiele zagranicznych gwiazd. Będzie to więc doskonała okazja aby ktoś, kto przez lata zaliczał się do tej czołówki mógł pożegnać się ze swoimi fanami. Tym kimś jest, Anna Rogowska – najlepsza polska tyczkarka, mistrzyni świata i medalistka olimpijska, wielokrotna reprezentantka Polski oraz zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Pomimo zakończenia sportowej kariery, o czym Anna Rogowska poinformowała w marcu, sportsmenka nadal pozostaje aktywna w świecie sportu. Już jako biegacz – amator (ale nadal w pełni profesjonalnie) przygotowuje się do startu w półmaratonie oraz – jako ambasadorka ENERGA Athletic Cup – promuje „królową sportu” i poszukuje młodych lekkoatletycznych talentów.

Kibice zawsze dostarczali mi pozytywnej energii do walki na zawodach i na treningach. – mówi Anna RogowskaCiągłe utrzymywanie wysokiego poziomu sportowego wymaga wielkiej energii i wytrwałości. Świadomość, że moi fani liczą na mnie i wspierają mnie przez te wszystkie lata była dla mnie źródłem tak potrzebnej motywacji. Nadal pozostaję aktywna sportowo – jako ambasadorka ENERGA Athletic Cup i jako biegacz. Mam więc nadzieję, że moi kibice nadal będą ściskać za mnie kciuki. ENERGA Athletic Cup to projekt, który jest motorem napędowym dla młodych lekkoatletów. Umożliwia im aktywność fizyczną, ale także kształtuje postawy, rozpala pasję do uprawiania sportu. Co najważniejsze, poprzez konsekwentne, długofalowe podejście projekt przynosi już efekty w postaci medali na imprezach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich a nawet udział w igrzyskach olimpijskich. Właśnie dlatego zaangażowałam się w ten projekt. Chcę dać młodym ludziom coś od siebie – przekazać wiedzę, która mi samej pomogła w trakcie startów na wszystkich światowych arenach. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości to właśnie oni będą stawać na podiach największych imprez lekkoatletycznych.

Tegoroczny Memoriał Janusza Sidły rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 na Stadionie Leśnym przy ulicy Józefa Wybickiego 48 w Sopocie.

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska