Sopocka studniówka z mistrzami

29 listopada 2013

Ponad 700 amatorów lekkoatletyki  uczestniczyło w  biegu ulicami Sopotu na 100 dni przez Halowymi Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014.

Wspólnie z dziećmi i młodzieżą sopockich szkół biegły gwiazdy sportu – Mistrz Świata, medalista Igrzysk Olimpijskich Wilson Kipketer oraz zawodnicy SKLA Sopot: Anna Rogowska, Karolina Tymińska, Marta Jeschke, Michał Lewandowski, Patryk Dobek, I Mateusz Didenkow. W biegu uczestniczyli także licznie seniorzy oraz amatorzy biegania, z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim.

Na uczestników biegu w ERGO ARENIE czekali uczniowie wszystkich sopockich szkół podstawowych, którzy brali udział w mini zawodach sportowych,  pokazach tańca, parkuru oraz  karate.

Po zakończeniu biegu uhonorowano wybitnych lekkoatletów związanych z Gdańskiem i Sopotem. W ciągu ścieżki łączącej ERGO ARENĘ z ul. Bitwy pod Płowcami powstała Sportowa Aleja Dębów. Obecni goście: Wilson  Kipketer, Jarosława Jóźwiakowska-Zdankiewicz, Ewa Sidło – wdowa po Januszu Sidle, Kazimierz Zimny, Anna Rogowska  zawiesili na dębach tabliczki ze swoimi nazwiskami.

Dyrektor sportowy HMŚ  Jerzy Smolarek wyraził nadzieję, że należący wciąż do Wilsona Kipketera rekord na 800 m. w hali  zostanie pobity właśnie w marcu w  ERGO ARENIE przez jednego z dwóch polskich biegaczy: Adama Kszczota lub Marcina Lewnadowskiego.

Jeden z dębów poświęcony został Halowym Mistrzostwom Świata SOPOT 2014, a tabliczkę wieszał Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wraz z  młodymi lekkoatletami z program Energa Athletic Cup.

Podczas spotkania z dziennikarzami  Wilson Kipketer  powiedział: Z Sopotu jest mój trener Sławomir Nowak, tutaj trenuje Ania Rogowska i inni zawodnicy SKLA, zbudowano now,ą imponującą halę, w której odbędą się Mistrzostwa Świata i  to wszystko tworzy synergię, którą należy wykorzystać. Sopot posiada niesamowity klimat i infrastrukturę sportową. To dobre miejsce do organizacji tego typu imprezy.  

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego HMŚ , Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zwrócił uwagę że sopockie Mistrzostwa to doskonała okazja do promocji sportu wśród dzieci i młodzieży.

Cieszy tak liczny udział młodych sportowców w studniówkowym biegu, jestem przekonany, że niektórych będziemy mogli w przyszłości podziwiać na największych arenach sportowych. Tacy sportowcy jak Wilson Kipketer i Ania Rogowska to najlepsze wzory do naśladowania. 

 

 

 

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska