Przygotowania do sezonu 2013

30 listopada 2012

Wakacje już dawno minęły i najlepsi w Polsce specjaliści w skoku o tyczce już od ponad miesiąca ciężko pracują przygotowując się do kolejnego sezonu wspierani przez swojego głównego sponsora : Polską Grupę Energetyczną PGE SA.

Po niezbyt udanym sezonie olimpijskim, podczas którego kontuzje skutecznie utrudniły naszym gwiazdom walkę o olimpijskie trofea, nadszedł czas na nowe cele i nowe sukcesy.

A okazja ku temu będzie już podczas sezonu halowego z imprezą główną, którą będą Halowe Mistrzostwa Europy odbywające się w szwedzkim Goeteborgu w dniach 1 -3 marca 2013.

Szczególne znaczenie ma ten czempionat dla Ani ROGOWSKIEJ , która będzie broniła tytułu Halowej Mistrzyni Europy , zdobytego we wspaniałym stylu w roku 2011 w Paryżu, gdzie oprócz złota ustanowiła nowy rekord Polski wynikiem 4,85m.

Mamy tez nadzieję, że Ani podczas tych zawodów towarzyszyć będzie na rozbiegu nasza druga zawodniczka 20-letnia Agnieszka KOLASA, dla której ma to być pierwsza poważna impreza wśród seniorów.

Także dla męskiej części Grupy, czyli mistrza świata z 2011 roku z koreańskiego Deagu  Pawła WOJCIECHOWSKIEGO i czwartego zawodnika tych Mistrzostw : Łukasza MICHALSKIEGO będzie to ważna próba i szansa na rewanż na koalicji głównie francuskich i niemieckich zawodników za poprzedni sezon.

Jednak najważniejszy cel przeszłorocznego sezonu to sierpniowe Mistrzostwa Świata w Moskwie. Tutaj z kolei swojego złotego medalu bronić będzie Paweł WOJCIECHOWSKI , a chęć towarzyszenia mu na moskiewskim podium głośno wyraża również Łukasz MICHALSKI.

Dla realizacji tych ambitnych zamierzeń konieczna jest jednak wytężona praca już w okresie przygotowawczym.

Ania ROGOWSKA i Agnieszka KOLASA wraz z trenerem Jackiem TORLIŃSKIM po kilku tygodniach treningu w kraju, udali się w pierwszej dekadzie listopada na obóz do Rep. Południowej Afryki, gdzie w sprawdzonych w poprzednich latach warunkach, pracowano głównie nad motoryką zawodniczek oraz nad drobnymi zmianami w technice skoku.

Sprzyjająca pogoda, wspaniałe jedzenie i dobre humory to na pewno korzystne warunki do ciężkiej pracy. Na szczęście trener Torliński pozwolił zawodniczkom także na odrobinę relaksu i pewnego popołudnia wspólnie udali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej farmy. Tam już czekały na nich małe lwiątka , jak zwykle bardzo skore do zabawy. Przy tej okazji nasze zawodniczki mogły również podziwiać już prawie dorosłe lwy, które podczas poprzedniego pobytu mogły jeszcze nosić na rękach.

Po powrocie do kraju planowane są dalsze treningi , głównie w ośrodku  COS w Spale, z krótkimi przerwami w okresie świątecznym, głównie na wizytę w rodzinnym Trójmieście.

Pierwsze starty planowane są pod koniec stycznia, a polscy kibice będą mogli zobaczyć Anię i Agnieszkę podczas tradycyjnych zawodów w bydgoskiej hali Łuczniczka w dniu 6 lutego 2013.

źródło: www.polskagrupatyczkarska.pl

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska