Ania o swoim olimpijskim starcie w Londynie

8 sierpnia 2012

Igrzyska Olimpijskie to najważniejszy wydarzenie w życiu sportowca. Zdobycie medalu olimpijskiego to wielkie marzenie każdego uczestnika Igrzysk.

Jest mi bardzo przykro, że londyński konkurs nie zakończył się sukcesem. Szkoda, bo temu celowi podporządkowałam ostanie kilka lat.

Przygotowania do sezonu przebiegały bardzo dobrze. Do czasu. Kiedy w maju podczas treningu nabawiłam się kontuzji stopy mój start w Igrzyskach stanął pod dużym znakiem zapytania. Nawet w tak trudnej sytuacji starałam się nie tracić nadziei, walczyć o wyjazd do Londynu i olimpijskie podium.

Pomimo zakłóceń w przygotowaniach i z towarzyszącym mi wciąż bólem w moim pierwszym starcie uzyskałam wymaganą przez PKOL i PZLA normę kwalifikacyjną (4,50m) , skacząc ze skróconego rozbiegu podczas zawodów we Francji wysokość 4,70cm. Wiedziałam, ze w zaistniałej sytuacji zdobycie medalu w Londynie będzie bardzo trudne, gdyż rywalek do podium było wyjątkowo dużo. Jednak należę do tych osób , które nigdy się nie poddają, walczą z całych sił, dopóki jest nawet najmniejsza szansa na sukces. Uważam, ze lepiej ponieść porażkę w walce niż jej wcale nie podjąć.

Trudne warunki pogodowe, przede wszystkim zmienny silny wiatr spowodowały, że nie udało się pokonać wysokości, z którą normalnie nie mam żadnego problemu.

Jest mi bardzo przykro, że tak się stało, bo poświęciłam bardzo wiele dla tych zawodów i zrobiłam wszystko co było w mojej mocy, aby móc ponownie stanąć na olimpijskim podium.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy w tych ostatnich latach, a szczególnie miesiącach wspierali mnie w przygotowaniach do Igrzysk, całemu mojemu sztabowi, który był ze mną na co dzień, wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki. Wszystkim, którzy dodawali mi niezbędnej energii do walki z kontuzją i z rywalkami. Otrzymałam w ostatnich tygodniach bardzo dużo wspaniałych słów wsparcia od wielu ludzi, to naprawdę dodawało mi sił!

Bardzo żałuję, że nie udało się spełnić tego londyńskiego marzenia!

Anna ROGOWSKA

Najbliższy start

Blog

Multimedia

Zdjęcia

fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com
fot. Monika Szałek | www.monikaszalek.com

Filmy

Designed by Studio a Propos

© 2010 Anna Rogowska